הדברת נמלים בג'ל

נמלים בבית אבל לא מעוניינים בחומרי הדברה ופינוי ארונות? הדברת נמלים באמצעות ג'ל – פתרון מושלם עבורכם!

הדברת נמלים בירושלים

במידה ונתקלת בבית  בנמלים לעתים הם קטנות מאוד ומתפרסות על השיש במטבח, או יוצרות שבילים לעצמם אפילו דרך שקעי חשמל במטבח או בחלקים אחרים של הבית.

צנצנות הסוכר מתמלאות בנמלים, אוכל שהושאר על השולחן תוך מספר דקות חבורות חבורות של נמלים מטפלות בו, , עוד לא הספקת להניח את העוגייה על השולחן והנמלים כבר הגיעו אליה חשוב במקרה כזה לפנות לחברה שמתמחה בהדברה.

אז איך מטפלים בעיית הנמלים?בהמשך הדף נסקור את כל האפשרויות, לאלו מבניכם שסבלנותם קצרה ומעוניינים להתקשר ישירות למדביר כבר עכשיו: הנה המספרים

אז ממשיכים, מהיכן מגיעות הנמלים?

ובכן, נמלים בונות קן לעתים בתוך הבית עצמו ולעתים מחוצה לו, מלכת הנמלים שולחת את הנמלים ממין נקבה הנקראות – עובדות (הזכרים נקראים בטלנים כמובן) אז המלכה שולחת את הנמלים להביא אוכל אל הקן, ברגע שנמלה מאתרת אוכל היא מפרישה פרומון לאורך כל השביל מהאוכל אל הקן, הנמלים הבאות מזהות את השביל ויוצרות גם הן שביל, כך שכל נמלה שעוברת שביל הפרומון מתחזק ובכך הם יכולות להגיע מהאוכל אל הקן בקלות.

אז מה בעצם עושים בהדברת נמלים?

עד התקופה האחרונה הטיפול היחיד בבעיית נמלים היה הדברת נמלים בריסוס, המדביר מרסס חומר בכל הבית כולל כל הארונות בהם נתקלת בנמלים, המטרה היא להגיע עם החומר לקן להרוג את המלכה, וכשהורגים את המלכה קן הנמלים מתפרק.

היתרון בריסוס היה שהחומר זול יחסית ובנוסף פעיל גם להדברת ג'וקים ושאר הזוחלים.

אז מה חדש? ג'ל להדברת נמלים

ככל שעובר הזמן מתעצמת בציבור המודעות לסיכון היחסי שיש בחומרי הדברה גם אם מבוססים על בסיס צמחי מה שמכונה הדברה ירוקה, כיום קיימת העדפה להשתמש בכמה שפחות חומרי הדברה ובעיקר אחרי המקרה הנורא שקרה בהדברה בירושלים בשכונת גבעת מרדכי.

מה עושה ג'ל להדברת נמלים? הג'ל מורכב מ 99.9% של חומרי פיתיון טבעיים העשויים מדגנים סוכרים ועוד חומרים אותם הנמלים אוהבות ובנוסף רעל פיפרוניל בהרכב של 0.01% הכמות המזערית של הרעל מיועדת לכך שהנמלים חושבות שהג'ל הוא אוכל מאוד טעים להם ולכן מתאספות בהמוניהם לקחת ממנו, הכמות המזערית של הרעל מיועדת לכך שהנמלים לא ימותו במקום אלא ייקחו את הפיתיון של הקן יאכילו בו את המלכה וכשהיא תמות הקן יתפרק.

מה הרווחנו בהדברה בג'ל?

        1. במקום שנרסס כמות של חומר בתקווה שנגיע אל הקן, הנמלים דואגות לקחת אל הקן את הרעל
        2. כמות הרעל המזערית מרוכזת בתך הג'ל ולא מופצת באוויר, לכן אין צורך לפנות את הבית ולפנות את הארונות, הדברה לא מסוכנות לילידים תינוקות נשים בהיריון ובעלי חיים.

מתי מומלץ להשתמש בהדברת נמלים בג'ל ?

במידה ונתקלת רק בנמלים מומלץ להשתמש בג'ל להדברת נמלים בלבד,

הדברה משולבת לנמלים וג'וקים

במידה ונתקלת גם בג'וקים ניתן לשלב עם ריסוס בשאר חלקי הבית ובארונות מטבח על מנת שלא יהיה צורך בפינוי אלא אך ורק בג'ל

 

מדבירי ירושלים

מדבירי ירושלים מתמחה בהדברה בירושלים

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.