מוצאים ג'וקים קטנים מאוד בארונות המטבח? פירורים שחורים בארונות?יש לכם תיקן גרמני!

התיקן הגרמני הם הג'וקים הקטנים והמעצבנים שמתפתחים בארונות המטבח, הקטע הבעייתי עם הג'וקים האלו, זה כמות הטלת הביצים והמהירות בהם הם מתפתחים, הפירורים השחורים בארונות אלו ביצים של התיקן ומהם יוצאים 6-8 תיקנים.

בהמשך הדף נסקור את כל האפשרויות להתגבר על התיקן, לאלו מבניכם שסבלנותם קצרה ומעוניינים להתקשר ישירות למדביר כבר עכשיו: הנה המספרים

אז מה צריך לדעת על התיקן הגרמני

התיקן הגרמני אוהב דברים מתוקים אבל אוכל בעצם כל דבר, ולכן התיקן נמצא בארונות מטבח  במקומות בהם יש אוכל, התיקן הגרמני הוא המכה של  המסעדות וכל מה שקשור לאוכל בירושלים.

בנוסף התיקן הגרמני אוהב חום ולכן נמצא מאחרי מכשירי חשמל כמו מקררים, תמי 4, תנורים ועוד.

הוא פחדן ופעיל בעיקר בלילות- בחושך.

  איך מדבירים את התיקן הגרמני?

כחלק מהתהליך של ההדברה קיימות שתי אופציות לטיפול בתיקן הגרמני, נדגיש שבשתי האופציות מחיר ההדברה של התיקן הגרמני יקר יותר מהדברה של ג'וקים סטנדרטים – התיקן האמריקאי, מכיוון שיש צורך בחיסול של כל ביצי התיקן הגרמני, ולא תמיד מצליחים לפתור את הבעיה בטיפול אחד.

הדברה בריסוס

שלא כבעבר הריסוס כיום לא מבוסס על חומר זרחני שאומנם היה חזק מאוד ופעיל לאורך זמן אך המשרד להגנת הסביבה הוציא אותו מהחוק עקב חשש לכך שהחומר מסרטן והרעלת מי תהום עקב חלחול החומר, כיום החומרים מאוד עדינים ברובם אין ריח מורכבים מ 90% מים ו 10% חומר פעיל פירטרואידים המופקים על בסיס צמח החרצית.

יש צורך בפינוי של כל ארונות המטבח, המדביר ירסס בכל הארונות ובנוסף בשיש ולאורך הפנלים בבית גם כדי שלא יברחו ויתפסו פינה אחרת בבית וגם כדי להרחיק את התיקן האמריקאי

בנוסף לריסוס לעתים יש צורך באיבוק בפינות הארון ובמקומות בהם לא ניתן לרסס האיבוק קוטל את הג'וקים לאורך זמן.

לאחר הריסוס יוצאים מהבית לתקופה של 1-6 שעות כאשר בוגרים בריאים יוצאים לשעה ובעלי חיים יוצאים לתקופת הזמן הארוכה יותר.

לאחר החזרה חבית מעבירים סמרטוט רטוב בארונות שרוססו וזורקים אותו לאחר השימוש, בבית ניתן להעביר סמרטוט רטוב עם מעט חומר ניקוי זה מומלץ בעיקר כשיש תינוקות זוחלים או בעלי חיים בבית.

לא מבצעים שטיפה יסודית לתקופה של 24-48 שעות על מנת שהחומר ייתפס על הרצפה ויהיה פעיל לאורך זמן.

הדברת תיקן גרמני באמצעות ג'ל

פתרון נוסף להדברה של התיקן הגרמני זה ג'ל המורכב מ 95-99% של פיתיון סוכרים ודגנים ו 1-5% רעל, המדביר מפזר נקודות של ג'ל הפיתיון בנקודות הבעייתיות: שיש, ארון מתחת לכיור, ארונות מטבח, צירי הארונות, מאחרי מכשירים חשמליים וכו'

כבר הזכרנו שהתיקן הגרמני אוהב מאוד מתוקים ולכן הוא אוהב מאוד את הג'ל הוא לוקח את הג'ל איתו אל מקומות המסתור, אוכל בעצמו ומאכיל אחרים וכך בעצם נפתרת בעיית התיקן הגרמני,

היתרון בג'ל הוא בכך שהוא ממשיך להיות פעיל גם אחרי בקיעת הביצים ואז זה קוטל גם את הדור החדש של התיקנים.

בנוסף אין צורך לפנות ארונות כלל ולצאת מהבית.

המחיר של הדברה בג'ל יקר יותר ב 30-40% עקב עלויות החומר הגבוהות יותר.

היתרון של הריסוס על פני ההדברה בג'ל הוא שהריסוס פעיל גם כנגד נמלים ושאר חרקים ודוחה את רוב הזוחלים מהבית, בנוסף הריסוס זול יותר.

  ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי

  שם (חובה)

  מספר טלפון לחזרה מהירה (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  כתיבת תגובה

  אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.