סובלים מעקיצות בעיקר באזור הרגליים? זה הזמן להדברת פרעושים!

 

הפרעוש הנפוץ אצלנו בבתים הוא פרעוש החתול, הוא נצמד בעיקר לחתולים ויונק דם, לעתים בעל החיים יביא איתו לבית את הפרעושים אבל לא תמיד, זה יכול לקרות גם כתוצאה מהמלטה של חתולים בחצר, לרוב לאחר עזיבת הגורים הפרעושים מחפשים מקור אחר לינוק ממנו דם, נתפסים על בגדי ההולכים בחצר ונכנסים איתם לבית.

איך הם מתרבים בבית ואיך מטפלים בהם?
בהמשך הדף נסקור את כל האפשרויות , לאלו מבניכם שסבלנותם קצרה ומעוניינים להתקשר ישירות למדביר כבר עכשיו: הנה המספרים

מרגע הכניסה לבית הם "מתלבשים" בעיקר במקומות בהם יש הרבה בדים: ספות, מיטות, כורסאות, הפרעוש בגודל 1-5 מ"מ בצבע חום אדמדם, מסוגל לקפוץ לגובה של 18 סנטימטר ולמרחק של 35 סנטימטרים.
ביצי הפרעוש נראים בצבע לבן פנינה, נופלים על השטיח מבעל החיים מתחפרים בשטיחים כורסאות ומקומות עם בד עד להתפתחות שלהם כבוגרים מוצצי דם בהתאם לתנאי מזג האוויר.

העקיצות של הפרעושים מציקות מאוד ויכולות לגרום לניפוח וגירוד מעצבן שחולף לאחר מספר שעות, אך לרוב הם בעיקר מטרד ולא מהווים סכנה אלא במקרים של אלרגיה חריפה שאז ייקח חמישה ימים בערך עד שהגירודים יפסיקו.
מרגע שהפרעושים נכנסים אל הבית ההתרבות שלהם מהירה מאוד הנקבה מטילה בחודש 200-500 ביצים, ניתן לראות התפתחות מהירה שלהם בעיקר בזמן האביב-קיץ הפרעושים אוהבים חום.

הטיפול בהדברת פרעושים:

הטיפול הוא בשיתוף בעלי הבית ומכונה הדברה משולבת, המדביר ירסס את כל מה שיש בו בד, אם יש בעל חיים בבית הוא יטופל בו זמנית אצל וטרינר או חומר ייעודי לטיפול בהדברת פרעושים.
שלא כבעבר שהריסוס היה מתבצע באמצעות חומרים זרחניים – החומר אמנם היה חזק מאוד והיה מטפל בהדברת הפרעושים בצורה מעולה אך המשרד להגנת הסביבה הוציא את החומרים הזרחניים מהחוק עקב החשש מהחומרים המסרטנים ומהרעלת מי התהום עקב חלחול החומר.
כיום החומרים עדינים מורכבים מ 90% מים ו 10% חומר פעיל על בסיס פירטרואידים חומרים המופקים על בסיס צמח החרצית שדוחה את החרקים ממנו.
החומרים לרוב הם ללא ריח, היציאה מהבית לתקופה של 3-6 שעות כשבעלי החיים יוצאים ליותר זמן הכל תוך התייעצות עם המדביר בשטח.
אנו ממליצים לפנות גם את השיש והארון שמתחת לכיור, מכיוון שהחומר פעיל גם כנגד נמלים וג'וקים אנו נותנים את השירות הזה ללקוחותינו המבצעים הדברה בירושלים ללא תוספת תשלום.
קיימת אפשרות להוספת חומר בשם IGR החומר קוטל גם את ביצי הפרעושים ומונע מהם להתרבות לאחר מכן, עלות חומר מייקר בד"כ את ההדברה בלפחות 100 ש"ח.
באופן כללי מומלץ להתייעץ עם המדביר אך מהניסיון שלנו ההדברה הסטנדרטית פותרת את בעיית הפרעושים ואין צורך בתוספת החומר והכסף.

לאחר הריסוס המדביר ידריך לגבי החזרה לבית הכוללת כיבוס בגדים בחום של לפחות 60 מעלות (כמובן רק אם זה לא הורס את הבגדים) הוצאה לשמש של מה שאי אפשר לכבס, ושימוש בשואב אבק.

לרוב ללא שימוש במדביר להדברת פרעושים הבעיה לא תיפתר באופן עצמאי

  ניתן להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם האפשרי

  שם (חובה)

  מספר טלפון לחזרה מהירה (חובה)

  דואר אלקטרוני (חובה)

  נושא

  כתיבת תגובה

  אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.